site statisticsWszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie i filmy stanowią własność autora, jeśli nie zostało zaznaczone inaczej. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii oraz filmów lub ich części bez zgody autora jest zabronione.


Blog > Komentarze do wpisu

Świdnica - widok z Wieży Ratuszowej

Wieża Ratuszowa w Świdnicy została wyremontowana w listopadzie 2012 r. Cały budynek ma 58 m, a punkt widokowy, z którego zrobiłem poniższe zdjęcia, jest umiejscowiony na wysokości 38 m i wjeżdża się na niego dwoma windami. Podobno przy dobrej aurze można dostrzec z niego Śnieżkę lub Sky Tower. Wieża znajduje się w samym centrum Rynku (ul. Wewnętrzna 4). Myślę, że przy okazji bytności w Świdnicy warto odwiedzić to miejsce. Wstęp bezpłatny.

Widok na wschód, od lewej widoczne Ślęża i Radunia.

DSCF0549

 

Widok na wschód, po prawej widoczna Katedra św. Stanisława i św. Wacława, z wieżą o wysokości 103 m. 

DSCF0548

 

Widok na północny zachód, od lewej Fabryka Aparatury Pomiarowej PAFAL SA oraz jedno z nowszych osiedli miasta - Zawiszów.

DSCF0551

 

Widok na Rynek, róg południowo - wschodni.

DSCF0552

poniedziałek, 13 lipca 2015, cavemac
Tagi: świdnica

Polecane wpisy

 • MPK - Dzień otwarty

  Jak co roku MPK zaprosiło wrocławian na dzień otwarty. Zdjęcia zrobione w zajezdni tramwajowej przy ul. Powstańców Śląskich 209.

 • Listopadowy spacer

  Potok Grabiszynka, widok w kierunku Ślęzy, 20.11.2016

 • Stawek Racławicki

  Niestety staw znajdujący się miedzy ul. Racławicką i Skarbowców jest ogrodzony i niedostępny. Zdjęcia można robić tylko przez ogrodzenie.

 • Świdnica

  Kiedy to było, kiedy Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej? Obrazek pięknego miasta z lotu ptaka, może to pokazać. Ponarzekajmy więc, na brzydotę tych bl

 • Mamy program!

  Przez ostatnie tygodnie, za pomocą ankiet, rozmów na ulicach oraz w Internecie intensywnie pytaliśmy mieszkańców o to, co chcieliby poprawić w naszym mieście. D

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: